wydarzenia

Zapraszamy do tańca!

Warsztaty tradycyjnych tańców wiejskich są przeznaczone dla wszystkich, którzy mają ochotę na trochę ruchu i zabawę przy dobrej muzyce. 23 kwietnia uczyć nas będzie Jadwiga Kula. Początek warsztatów o 14.

Od 20 lat jest aktywnym członkiem Zespołu Folklorystycznego „Folusz” z Giedlarowej –  laureata wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, który  ze swym repertuarem zaliczany jest przez etnografów do zespołów autentycznych.

Od września 2015 jest opiekunem i choreografem tego zespołu. Jest również instruktorem tańca ludowego kilku grup tanecznych powiatu leżajskiego i rzeszowskiego.  Pani Jadwiga skupia wokół siebie ludzi, którzy z zamiłowaniem i pasją kultywują obrzędy i zwyczaje, w tym  tradycje wokalne i taneczne wsi leżajskiej.

Przygotowany przez Jadwigę Kulę Zespół „Folusz” w 2015 roku wziął udział  w 31 Ogólnopolskim Konkursie Tradycyjnego Tańca  Ludowego w Trzcianie, gdzie na tle fragmentu „Giedlarowskiego wesela” pokazał kilka tańców lasowiackich. Konkursowe Jury nagrodziło „Foluszan”  III nagrodą.

Warsztaty trwają trzy godziny, od 14 do 17.

 

Po warsztatach będzie okazja do wypróbowania nowych umiejętności na potańcówce, która zacznie się o godzinie 18. Zagrają na niej dwie kapele nawiązujące składem, instrumentami i repertuarem do dawnych kapel weselnych: Kocirba oraz Kapela z Huty Komorowskiej.

Zarówno warsztaty, jak i potańcówka są częścią wydarzenia organizowanego pod hasłem Roztańczony Dzień Wolnej Sztuki. Więcej na ten temat można przeczytać, klikając w ten link.


Koszt warsztatów - 1 zł.

Chętnych prosimy o zgłaszanie się mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub o zgłoszenie telefoniczne pod numerem 17 227 12 96.

Radzimy się spieszyć - liczba uczestników jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!