Roztańczony dzień w skansenie

Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej włącza się do ogólnopolskiej akcji Dzień Wolnej Sztuki, w ramach której muzea proponują nietypowe zwiedzanie.

Chodzi o to, żeby tego dnia nie spieszyć się i całą godzinę poświęcić wybranym pięciu eksponatom i opowiadanym przez nie historiom. Po zwiedzaniu zapraszamy na luźną rozmowę przy kawie.

Wszystkie eksponaty, które będzie można zobaczyć w kolbuszowskim skansenie, mają związek z muzyką. Nieprzypadkowo, po wystawie odbędą się bowiem warsztaty tradycyjnych tańców wiejskich prowadzone przez Jadwigę Kulę, opiekunkę i choreografkę Zespołu Pieśni i Tańca „Folusz” z Giedlarowej. Ci, którzy zapiszą się wcześniej i wezmą udział w warsztatach, a także ci, którzy po prostu będą chcieli potańczyć, mogą wziąć  udział w  powarsztatowej potańcówce.

Zagrają na niej dwie kapele nawiązujące do składów tradycyjnych kapel weselnych – Kocirba (laureat m.in. Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu) i Kapela z Huty Komorowskiej (laureat m.in. Festiwalu Żywej Muzyki na Strun Dwanaście i Trzy Smyki w Kolbuszowej).

Wstęp na wszystkie wydarzenia (zwiedzanie, warsztaty i potańcówkę) - 1 zł.

Plan dnia:

12.00–13.00 wystawa pięciu tajemniczych eksponatów
14.00–17.00 warsztaty tradycyjnych tańców wiejskich (prowadzi Jadwiga Kula)
18.00–20.00 potańcówka z Kocirbą i Kapelą z Huty Komorowskiej

Zapisy na warsztaty: