wydarzenia

Zaklinacz drewna

 

Trwa wakacyjny cykl spotkań z twórcami ludowymi oraz kuchnią regionu „Co niedzielę w zagrodzie”. To świetna okazja do podejrzenia warsztatu rzemiosł ludowych i twórców przy pracy.

W najbliższą niedzielę do skansenu przyjedzie Andrzej Tarka, który tworzy rzeźby w drewnie.  Jego wygląd przywodzi na myśl niezwykłego czarodzieja. Włada mocą zamieniania drewna w świątki i twarze bieszczadzkich zakapiorów.

Na najmłodszych spacerowiczów będzie czekała Monika Panek, autorka zabawek z drewna, malarka pisząca ikony. Leszek Jurek przywiezie ze sobą kolorowe gwizdki i przedmioty ceramiczne autorstwa swojego ojca Jana. Spotkanie z nimi będzie pełne wrażeń.

Zapraszamy Państwa również na kiermasz z oryginalną ceramiką, koszykami z wikliny, zabawkami z drewna, rzeźbą, rękodziełem artystycznym i wieloma innymi niecodziennymi przedmiotami. O podniebienie zadbają panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Nowej Wsi. Dodatkowo zapraszamy do zwiedzania wnętrza kościoła z Rzochowa.

Dla chętnych odbędą się warsztaty bibułkarskie, które poprowadzi Danuta Olszowy. Zajęcia są otwarte dla wszystkich. Zapraszamy na nie do szkoły z Trzebosi w godz. 15-17.

W niedzielne popołudnia od godz. 13 do 17 zapraszamy również do zwiedzania wystawy prac znakomitego rzeszowskiego artysty Leszka Kuchniaka, która znajduje się w spichlerzu z Bidzin.

Impreza "Co niedzielę w zagrodzie" odbywa się w godz. 12-18. Bilety w cenie 9 i 6 zł, bilet rodzinny 25 zł. Zachęcamy również do rozważenia zakupu karnetu rocznego.

Program na kolejne niedziele dostępny jest tutaj.

A Tarka 01.jpg
A Tarka 02.jpg
A Tarka 03.jpg
A Tarka 04.jpg
L Jurek 01.jpg
L Jurek 02.jpg
L Jurek 03.jpg
L Jurek 04.jpg
M Panek 1.jpg
M Panek 2.jpg
M Panek 3.jpg