wydarzenia

Spędź niedzielę w sielskiej atmosferze

 

17 lipca w kolbuszowskim skansenie spotkacie zabawkarza, wikliniarza i garncarza. Pokażą stare rzemiosła, a na chętnych czeka kiermasz i poczęstunek od gospodyń. Pod koniec dnia o godz. 18 w kościele pw. św. Marka Ewangelisty odbędzie się Msza św. w tradycyjnym rycie rzymskim.

Wakacyjne imprezy „Co niedzielę w zagrodzie” to propozycja, która może zachęcić całe rodziny do spędzenia czasu w klimacie dawnej wsi. Będzie można porozmawiać z twórcami ludowymi oraz posmakować kuchni regionu. Dodatkowo zapraszamy do zwiedzania wnętrza kościoła z Rzochowa.

W najbliższą niedzielę drewniane zabawki ludowe pokaże Marek Tomala, Franciszek Kręcidło zaprezentuje wikliniarstwo, a Leszek Jurek wyroby garncarskie. Dla chętnych odbędą się warsztaty bibułkarskie, które poprowadzi Danuta Olszowy. Zajęcia są otwarte dla wszystkich. Zapraszamy na nie do szkoły z Trzebosi w godz. 15-17.

W niedzielne popołudnia od godz. 13 do 17 zapraszamy również do zwiedzania wystawy prac znakomitego rzeszowskiego artysty Leszka Kuchniaka, która znajduje się w spichlerzu z Bidzin.

Impreza „Co niedzielę w zagrodzie" odbywa się w godz. 12-18. Bilety w cenie 9 i 6 zł, bilet rodzinny 25 zł, dzieci do lat 7 wstęp wolny. Od godz. 17.30 wstęp na teren skansenu za symboliczną złotówkę.

F Kręcidło 01.jpg
F Kręcidło 02.jpg
L Jurek 01.jpg
M Tomala 01.jpg
M Tomala 02.jpg