Pomysł na niedzielną wycieczkę

21 sierpnia kolejne wakacyjne spotkanie z rzemiosłem ludowym w atmosferze dawnej wsi . Zapraszamy do skansenu.

Powoli kończą się wakacje, więc nie warto odkładać w planach wycieczki do parku etnograficznego. W niedzielę od godz. 12 do 18 można miło spędzić czas z całą rodziną na wydarzeniu, odbywającym się w ramach cyklu „Co niedzielę w zagrodzie”.

Oprócz samego spaceru po 30 hektarowym terenie, wypełnionym drewnianymi chatami i budynkami, można spotkać rzemieślników ludowych i poznać tajniki ich fachu.

Gospodarzem najbliższego spotkania będzie  Stowarzyszenie Twórców Kultury i Folkloru Ziemi Krzeszowskiej. Przy drewnianych zagrodach zaprezentują się malarze, hafciarki, bibułkarki i plecionkarze. Nie zabraknie również smakowitego jadła. Dodatkowo swoją obecność zapowiedziała Władysława Maryniak, która wykonuje kwiaty z bibuły.

Oprócz tego na zwiedzających czekają wnętrza zabytkowego kościoła z Rzochowa oraz wystawa prac Leszka Kuchniaka, malarza, który zachwyca wyobraźnią i magicznym ujęciem kultury ludowej.

Bilety na niedzielną imprezę w cenie 9 i 6 zł, bilet rodzinny 25 zł, dzieci do lat 7 bezpłatnie.