wydarzenia

Co niedzielę w zagrodzie (16 lipca)

Polanie znad Dniepru - 16 lipca, 16.30 w skansenie!

16 lipca (12.00 – 18.00) zapraszamy na kolejny – bogaty w doświadczenia – wypoczynek do skansenu! Czekają na Was wyroby z wikliny, gliniane naczynia i specjalny występ zespołu z Kijowa!

Pan Leszek Jurek z Pogwizdowa zaprezentuje, jak wyrabia się naczynia z gliny. Przyglądanie się wirującemu kołu garncarskiemu i wyrastającemu spod rąk garncarza w magiczny niemal sposób naczyniu jest hipnotyzujące. Można się zasiedzieć, będzie nam bardzo miło. Z kolei pan Marian Kostek z Jelnej pokaże, jak wyplata się z wikliny. W wyniku zręcznego przeplatania kilkudziesięciu gałązek powstają kosze, koszyki i koszyczki, donice, rogi, rowerki, kasetki, krzesełka i wiele innych przedmiotów codziennego użytku i fantazyjnych ozdób.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze wsi Mazury poczęstują zdrożonych zwiedzających swoimi wyrobami. Tajemnicą jest, co przygotują. Natomiast pewnym jest, że będzie to rozkosz dla podniebienia!

Tego dnia będzie otwarty kościół z Rzochowa i spichlerz z Bidzin, w którym można podziwiać zachwycające obrazy Wojciecha Trzyny. Udostępnimy dla zwiedzających także zagrodę z Brzózy Stadnickiej. Można wejść i podglądnąć z bliska to sielskie rzeszowiackie życie.

Bilety wstępu: 12 zł, 9 zł – bilet ulgowy, 34 zł – bilet rodzinny, dzieci do 7 lat – bezpłatnie.

O godz. 16.30 na scenie w sektorze wstępnym odbędzie się specjalny występ Zespołu Tańca Ludowego z Kijowa "Polanie znad Dniepru". Zespół jest znany zarówno w Kijowie, jak i na całej Ukrainie. Ponad 40 występów rocznie cieszy oko ukraińskich Polaków, jak również kijowian i gości stolicy, wszystkich tych, którzy pragną poznać piękno kultury polskiej poprzez pieśń i taniec. Nasi goście zaprezentują się w pięknych strojach i niewątpliwie zachwycą publiczność swym kunsztem. Wstęp wolny! Zapraszamy!

Szczegółowy plan na letnie niedziele w skansenie można zobaczyć tutaj.

Polanie znad Dniepru - 16 lipca o 16.30 w skansenie!