Wesołe jest życie seniora!

W miniony weekend w naszym skansenie mieliśmy wyjątkową przyjemność gościć seniorów. Nie przeszkodziła nam w tym ani jesienna plucha, ani jesienny chłód. To międzypokoleniowe spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiej kampanii ph. "60+Kultura", której patronował Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W sobotę nasi goście zwiedzali z przewodnikiem wsie lasowiacką i rzeszowską. W niedzielę natomiast wzięli udział w spotkaniach międzypokoleniowych w zagrodzie, przy kuchni oraz w kościele. Przewodnicy muzealni stali się uważnymi słuchaczami, a seniorzy – przewodnikami po swoich opowieściach z dzieciństwa.

Kanwą tych historii były spotkania z plecionkarzem Wiktorem Szwanenfeldem w zagrodzie z Żołyni, z gospodyniami
z Przecławia i Rzemienia w kuchni w szkole z Trzebosi oraz z etnografami w kościele pw. św. Marka Ewangelisty.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia!