wydarzenia

Requiem w kolbuszowskiej kolegiacie

Duszpasterstwo Tradycji Łacińskiej w Diecezji Rzeszowskiej i Parafia pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej zapraszają już po raz drugi na wyjątkowe Requiem w kolbuszowskiej kolegiacie.

Requiem, czyli Msza św. za zmarłych w starej („trydenckiej”) formie rytu rzymskiego, zostanie odprawione przez ks. Marcina Dunaja w poniedziałek, 20 listopada 2017 roku, o godz. 18.00 w kościele pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej.

Okolicznościową homilię wygłosi ks. dr Krzysztof Tyburowski, wykładowca Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie, moderator Duszpasterstwa Tradycji Łacińskiej w Diecezji Rzeszowskiej.

– To wyjątkowe wydarzenie w kolbuszowskiej kolegiacie – zaprasza proboszcz, ks. Lucjan Szumierz. – Bogata i piękna oprawa liturgiczna Requiem pozwala nam doświadczyć prawdziwego misterium Bożych tajemnic przeżywanych w czasie każdej Eucharystii.

Podczas liturgii „Requiem” Wolfganga Amadeusza Mozarta wykonają połączone chóry „Accordare” i „Con Agilita” Państwowej Szkoły Muzycznej w Kolbuszowej oraz Zespół Muzyki Dawnej „Giulivamente”.  

Zapraszamy!