Bardzo klimatyczna wystawa

Od 7 kwietnia w spichlerzu z Bidzin prezentujemy wystawę fotograficzną "Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach", którą  organizujemy we współpracy z "Jadernówką" - Oddziałem Fotograficznym Muzeum Regionalnego SCK w Mielcu, Fundacją Rzeszowską i Fundacją "Aparat Caffe".

Pokazujemy na niej zbiory fotografii z przełomu XIX i XX wieku, na których utrwalono najważniejsze momenty życia. Towarzyszymy młodym podczas ich ślubu i wesela, świętujemy chrzciny, imieniny i spotkania rodzinne. Eksponujemy zdjęcia, które łączyły rodziny rozdzielone przez wojnę albo emigrację, zdjęcia, które miały po latach przypominać o chwilach szczęścia i powodzenia. Patrzymy na rodziny chłopskie i ziemiańskie, Polaków, Żydów i Romów,  bogatych i biednych.

Aby nasi Goście mogli poczuć klimat epoki, zgromadziliśmy unikalne aparaty fotograficzne,  zaaranżowaliśmy niewielkie atelier oraz przygotowaliśmy salę kinową, w której będziemy wyświetlać film „Rzeszowskie Janusze. Rodzina”. Opowiada on historię Rzeszowa podczas I wojny światowej, utrwaloną na szklanych kliszach przez Leopoldynę Januszową.

Wystawa jest czynna codziennie w godzinach od 12.00 do 15.00 lub po wcześniejszym uzgodnieniu z przewodnikiem.

Poniżej fotografie uwieczniające pierwszy dzień wystawy.