Sybilla 2017

Wyróżnienie dla Muzeum Kultury Ludowej za projekt o tradycjach kulinarnych Puszczy Sandomierskiej

Mamy ogromną przyjemność poinformować Was, że Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej otrzymało wyróżnienie w konkursie Sybilla 2017 w kategorii projekty naukowo-badawcze za projekt „Dziedzictwo kulinarne mieszkańców dawnej Puszczy Sandomierskiej”.

21 maja w Muzeum Narodowym w Warszawie odbyła się uroczysta gala Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2017. Pan dyrektor Jacek Bardan wraz z Izabelą Wodzińską i Urszulą Rzeszut-Baran odebrali wyróżnienie w kategorii projekty naukowo-badawcze za projekt pt. „Dziedzictwo kulinarne mieszkańców dawnej Puszczy Sandomierskiej”.

Przedsięwzięcie było koordynowane przez Izabelę Wodzińską i Urszulę Rzeszut-Baran. Do przeprowadzenia badań i powstania publikacji przyczyniło się bardzo wiele osób – etnografów, etnologów, językoznawców, historyków, antropologów kultury, a także autorów artykułów, recenzentów, członków rady naukowej, redaktorów i pracowników naszego Muzeum… O projekt graficzny książki pt. „Puszcza Sandomierska od kuchni. Między tradycją a współczesnością”, będącej podsumowaniem badań, zadbała Izabella Kędzierska, która stworzyła szatę graficzną książki w oparciu o wcześniejszą monumentalną pracę o kulturze Lasowiaków – „Źródła kultury ludowej Puszczy Sandomierskiej”.

Dziękujemy!

Projekt „Dziedzictwo kulinarne mieszkańców dawnej Puszczy Sandomierskiej” został dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

skan-001.jpg
skan-002.jpg