Czerwcowa niedziela z tradycją

W najbliższą niedzielę – 10 czerwca – zapraszamy do skansenu na pierwsze spotkanie z miejscową tradycją: garncarstwem, rzeźbą drewnianą i kuchnią regionalną.

Od południa do godz. 18.00 w skansenie będzie można spotkać garncarza – Leszka Jurka ze słynnego w całej okolicy ośrodka garncarskiego w Pogwizdowie, a także Stanisława Koconia, który rzeźbi  w drewnie

Aby nasi goście mogli przyjrzeć się życiu Lasowiaków z bliska, otworzymy dla nich zagrodę z Jeziórka. Pokazuje ona wiernie, jak wyglądało lasowiackie gospodarstwo z przełomu XIX i XX w. Po drugiej stronie gościńca stoi potężny spichlerz z Bidzin,  w którym będzie można obejrzeć wystawę malarstwa Kingi Kolouszek – artystki urodzonej w Kolbuszowej, obecnie mieszkającej w Luksemburgu, której prace znane są na całym świecie. Wystawa pod hasłem „Cząstki codzienności” pokazuje przede wszystkim najnowsze prace artystki z serii „QUANTUM” oraz cykl jej prac z wczesnego okresu twórczości.

Tego dnia wstęp do skansenu wynosi 12 zł – bilet normalny, 9 zł – bilet ulgowy, 34 zł – bilet rodzinny, dzieci do 7. roku życia – bezpłatnie.

Gorąco zapraszamy!