wydarzenia

Co niedzielę w zagrodzie – 8 lipca

Lipcowe i sierpniowe niedziele - cykl

Lekkie, niezwykle kolorowe i odporne na pogodę kwiaty z bibuły, unikalne rzeźby w drewnie i smaczne, regionalne potrawy – oto, co czeka na Was w najbliższą niedzielę w skansenie.

8 lipca od 12.00 do 18.00 zachęcamy do spacerów między lasowiackimi i rzeszowskimi zagrodami. Spotkacie tam panią Władysławę Maryniak, która będzie wykonywać kwiaty z bibuły, pana Stanisława Koconiarzeźbiarza ludowego z Dębicy, a także gospodynie z Przedborza, które będą raczyć turystów regionalnymi smakołykami. Kto nie wie, jak pysznie je się w okolicach Przedborza, niech do nas przyjeżdża.

W spichlerzu z Bidzin jest otwarta wystawa malarstwa Kingi Kolouszek „Cząstki codzienności”, a w domu z Żołyni – wystawa fotograficzna „Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach”, gdzie prócz rodzinnych fotografii z dawnych atelier, można przy standzie przygotowanym przez naszych pracowników zrobić własną fotografię stylizowaną na wzór tych oryginalnych, wiszących na ścianach obiektu.

Wstęp do skansenu wynosi 12 zł – bilet normalny, 9 zł – bilet ulgowy, 34 zł – bilet rodzinny, dzieci do 7. roku życia wstęp bezpłatny.

Zapraszamy!