wydarzenia

Wakacyjna potańcówka na dwie kapele

19 lipca o 19.30 w skansenie zagrają do tańca Cmolaskie Chłopoki i Kapela Jurka Wrony z Kolbuszowej. W wir zabawy wciągnie nas Marta Berdel. Wieczór zapowiada się wręcz wybuchowo!

Kapela Cmolaskie Chłopoki jest w naszym skansenie dobrze znana, bo przygrywała do tańca w trakcie 22. Prezentacji Twórczości Ludowej Lasowiaków i Rzeszowiaków oraz kilku wydarzeń ubiegłorocznych. Natomiast w tym roku młodzi muzycy dostali nagrodę I stopnia w 52. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym w kategorii folklor – kontynuacja. Gratulujemy!

Kapela Jurka Wrony z Kolbuszowej to zespół z długą tradycją – rodzina Wronów gra muzykę ludową od pokoleń, a członkowie zespołu znani są z wielu festiwali i konkursów folklorystycznych, np. z Nowej Tradycji (2016 r.) oraz z tegorocznego Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym, na którym muzycy zdobyli pierwszą nagrodę w kategorii kapele.

Potańcówkę poprowadzi Marta Berdel – pedagog tańców etnicznych, instruktor tańców polskich, muzykoterapeuta i nauczyciel akademicki, czyli osoba, która potrafi zachęcić i porwać do tańca nawet tych najbardziej nieśmiałych.

Potańcówka jest częścią projektu "Nuty pod buty – warsztaty tradycyjnych tańców wiejskich i potańcówki".

Jeśli masz ochotę potańczyć więcej, sprawdź terminy i zapisz się na warsztaty!!

Gorąco zapraszamy! Wstęp wolny!

1DSC_6624.jpg
2DSC_6623.jpg
3DSC_1179 www.jpg
4DSC_6554.jpg
5IMG_9326.jpg
6IMG_9328.jpg
7IMG_9336.jpg