Co niedzielę w zagrodzie – 19 sierpnia

Tą piękną porą roku – dojrzałym jak śliwka węgierka latem – w skansenie robi się ozdoby z bibuły, suchych kwiatów i traw, rzeźbi się na ławce pod strzechą i podgryza, co tam na kuchni…

To przedostatnie już spotkanie z cyklu „Co niedzielę w zagrodzie”. Tego dnia od 12.00 do 18.00 na terenie parku etnograficznego będzie można obserwować pracę pani Danuty Olszowej z Kolbuszowej Górnej, która potrafi robić ozdoby z bibuły, a z wysuszonych traw i kwiatów – układać bukiety. Pan Andrzej Tarka z Jasła pokaże swoje drewniane rzeźby i warsztat. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kolbuszowej Górnej poczęstują regionalnym rarytasem każdego, kto zajrzy do szkoły z Trzebosi.

Na końcu lasowiackiej wsi stoi zagroda z Lipnicy. Tej niedzieli będzie ona otwarta dla zwiedzających. Krótko po wojnie mieszkali tam państwo Rozalia i Józef Sudołowie. To miejsce opowiada o nich, a także o powojennej wsi, do której zawitała już nowoczesność.

W spichlerzu z Bidzin można obejrzeć obrazy Kingi Kolouszek – tak samo te z ostatnich lat, z serii QUANTUM, jak i te z wcześniejszego okresu twórczości. W domu z Żołyni  prezentowana jest wystawa fotograficzna „Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach”, która pokazuje dawne fotografie rodzinne wykonywane w klimatycznych atelier.
19 sierpnia to trzecia niedziela miesiąca i z tej okazji pragniemy zaprosić wszystkich naszych gości do kościoła św. Marka Ewangelisty na mszę św. w dawnym rycie rzymskim, która zostanie odprawiona o godz. 18.00.

Wstęp do skansenu wynosi 12 zł – bilet normalny, 9 zł – bilet ulgowy, 34 zł – bilet rodzinny, dzieci do 7 lat – bezpłatnie.