wydarzenia

Strojne podłaźniczki

W ostatnią sobotę (8 grudnia) stoły w sali warsztatowej gęsto były zaścielone kolorową bibułą, słomianymi rurkami i grubymi nićmi, a szydełka tylko migotały w rękach.

W szkole z Trzebosi miały miejsce warsztaty wykonywania ozdób bożonarodzeniowych. Prowadziły je specjalistki w tej dziedzinie – pani Stanisława Paryz i Urszula Rzeszut-Baran. Uczestnicy wysłuchali opowieści o tym, jak dawniej przystrajano izby przed Bożym Narodzeniem i jak ubierano choinkę. Na zajęciach mogli wykonywać nieco prostsze choinkowe cacka, takie jak łańcuchy, bibułkowe pierzaste kule czy papierowe gwiazdy, światy z opłatkowych krążków, a także te bardziej skomplikowane – szydełkowane aniołki, dzwoneczki i bombki, które po udzierganiu trzeba odpowiednio ukształtować i usztywnić.

Dzięki temu spotkaniu nasze bożonarodzeniowe drzewka będą wyglądały zupełnie wyjątkowo! Poniżej relacja nakręcona przez pana Krzysztofa Kuchaja z TVP3 Rzeszów i fotorelacja.

Tradycyjne ozdoby bożonarodzeniowe, takie jak szyszki ze słomy oraz szydełkowane bombki i aniołki można kupić w muzealnym sklepiku przy ul. Wolskiej. Zapraszamy codziennie od 9.00 do 16.00!

DSC_5413.jpg
DSC_5415.jpg
DSC_5424.jpg
DSC_5425.jpg
DSC_5428.jpg
DSC_5429.jpg
DSC_5430.jpg
DSC_5435.jpg