PL EN
Ustawienia prywatności
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Aby uzyskać więcej informacji i spersonalizować swoje preferencje, kliknij „Ustawienia”. W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje, a także cofnąć zgodę na używanie plików cookie na poniższej stronie.
*Z wyjątkiem niezbędnych

Uprawy i hodowla

Aby w pełni odtworzyć klimat dawnej wsi i przybliżyć naszym gościom warunki życia jej mieszkańców nie wystarczy sama tylko architektura.
Cykl życia Lasowiaków i Rzeszowiaków związany był nierozerwalnie z przemianami zachodzącymi w przyrodzie, a drewniane chałupy czy stodoły w naturalny sposób wtapiały się w otoczenie. Spacerując po skansenie możemy zauważyć, że duża część ekspozycji ukazuje sposób zagospodarowania pól uprawnych, łąk i pastwisk, a także umiejscowionych w zagrodach ogródków kwiatowych, sadów czy pasiek. Dostojne lipy i delikatne brzozy ocieniają wiejskie drogi, chroniąc przed słońcem turystów tak, jak przed laty chroniły wracających z pól chłopów czy pasące krowy dzieci. W rowach i przy ścieżkach od wiosny do jesieni kwitną polne kwiaty i dzikie zioła a w gęstych zagajnikach krzewy czarnego bzu i kaliny koralowej. Nie brak tu i zwierząt. Jak na prawdziwej wsi w skansenowskich zagrodach spotkamy zwierzęta gospodarskie, wprawdzie nie krowy i konie, ale za to bogatą reprezentację domowego ptactwa, z gęśmi na czele, z drobniejszych zaś ssaków kozy, owce i króliki.

Zgadnij

Ma długą, białą szyję ta łódeczka biała. Gdy wyszła z wody, to trawę skubała.

Newsletter

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje o bieżących wydarzeniach, zapisz się do naszego newslettera!
Elementy oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe!