Źródła kultury ludowej Puszczy Sandomierskiej

Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej rozpoczęło realizację projektu pn. „Źródła kultury ludowej Puszczy Sandomierskiej”. Jego głównym celem jest publikacja i popularyzacja wyników kilkuletnich badań terenowych nad zachowanymi przejawami tradycyjnej kultury oraz jej współczesnymi przemianami, prowadzonymi na terenie dawnej Puszczy Sandomierskiej, zamieszkałej przez grupę etnograficzną Lasowiaków. W tym roku przedmiotem działań etnograficznych zostanie objęty ostatni niezbadany teren w okolicach Mielca.

Przedsięwzięcie to jest zarówno uwieńczeniem kilkuletniego cyklu badań, wspieranego również przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jak i swoistą kontynuacją wielkiego dzieła Oskara Kolberga.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kolberg 2014 – Promesa, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.