Uroczystość poświęcenia kościoła

W sobotę, 7 czerwca, o godz. 16.00 w Parku Etnograficznym Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej odbędzie się uroczystość poświęcenia kościoła pw. św. Marka Ewangelisty.

Podczas Mszy św. koncelebrowanej przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątrobę wystąpi Chór I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Konarskiego w Mielcu.

Temu wydarzeniu w spichlerzu z Bidzin towarzyszyć będą wystawa fotograficzna „Portret dawnego Rzochowa” oraz promocja wydawnictwa „Kronika Parafii pw. św. Marka Ewangelisty w Rzochowie (1837-1971)”, które opracował Krzysztof Haptaś, kustosz Muzeum Regionalnego w Mielcu.

Z kolei w niedzielę, 8 czerwca,  o godz. 18.00 w rzochowskiej świątyni zostanie odprawiona Msza św. ku czci Zesłania Ducha Świętego.

W tych dniach skansen będzie czynny w godz. 10.00-19.00.

Wstęp wolny obowiązuje:

- 7 czerwca (sobota) od godz. 15.00,
- 8 czerwca (niedziela) od godz. 17.00.

Zapraszamy!

Zdobywcy Srebrnej Struny podczas XVI Małopolskiego Konkursu Chórów w Niepołomicach - Chór I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Konarskiego w Mielcu, którego założycielem i dyrygentem jest pan Paweł Lis.