aktualności

Komu kogut przyniesie szczęście?

Czy jesteście ciekawi, co czeka Was w nadchodzącym roku? A może chcecie wiedzieć, kiedy spotkacie w końcu miłość swojego życia? Zapraszamy do udziału w warsztatach andrzejkowych 19 listopada.

Zapraszamy wszystkich chętnych, a szczególnie rodziców z dziećmi, na spotkanie z cyklu „Rodzinne południe w skansenie”. Opowiemy  o św. Katarzynie i św. Andrzeju oraz o tym, jak dawniej wróżono i dlaczego.

Główną częścią spotkania będą wspólne zabawy. Podczas jednej z nich we wróżbach pomoże nam kogut! Taki żywy i kolorowy. Może to właśnie Tobie przyniesie szczęście. W programie różne tradycyjne formy wróżenia, w tym najpopularniejsze lanie wosku i mało znane rzucanie obierkami z jabłka.

Dziś już mało pamięta się o tym, że św. Andrzej jest patronem m.in. małżeństw, a św. Katarzyna patronką m.in. mężatek i młodych dziewcząt. Dawniej wróżby miały wyłącznie matrymonialny wymiar. Zabawa dla kawalerów odbywała się w wigilię św. Katarzyny, a panny pytały o przyszłość w wigilię św. Andrzeja. Dla wszystkich wróżby były pretekstem do spotkań przed adwentem.

Spotkajmy się na wspólnej andrzejkowej zabawie. Trwają zapisy na zajęcia. Dzwońcie: 17 227 12 96 lub piszcie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zapraszamy dzieci w wieku 5+, młodzież i dorosłych! Koszt udziału: 10 zł/bilet indywidualny, 15 zł/bilet dla rodzica z dzieckiem i 20 zł/bilet dla rodziców z dziećmi. Zajęcia odbędą się w budynku szkoły z Trzebosi w godz. 11.00-13.00.

__________________________________________________________

TUTAJ przeczytacie wpis z naszego ETNOnotatnika o wróżbach andrzejkowych

__________________________________________________________

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz