aktualności

„Fotoszopa” zamknięta, wystawa otwarta

Konkurs fotograficzny FOTOSZOPA 2017

Jury konkursu „Fotoszopa. Krajobraz w spadku” wskazało najlepsze prace. Laureatom i wyróżnionym gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy!

Tegoroczna edycja konkursu "Fotoszopa" miała skłonić uczestników do namysłu nad krajobrazem. Tematem prac miały być zarówno te jego elementy, które otrzymaliśmy w spadku, jak i te, które zostawimy następnym pokoleniom. Razem z amatorami sztuki fotograficznej chcieliśmy przyjrzeć się pejzażowi wsi i miasteczek, jego znikającym, trwającym i powstającym elementom.

W konkursie wzięło udział 45 uczestniczek i uczestników. Do 10 sierpnia 2017 jury w składzie: prof. Piotr Patoczka (architekt krajobrazu, pracownik Uniwersytetu Rzeszowskiego), Jacek Bardan (dyrektor Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej), Jan Mazurkiewicz (fotograf, pracownik Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej), Karolina Migurska (etnolog, fotograf, pracownik Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej) oraz Agnieszka Mac-Uchman (fotograf, członkini Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego) zapoznawało się z nadesłanymi pracami.

17 września, w czasie Europejskich Dni Dziedzictwa ogłosiło swój werdykt. Prace laureatów można obejrzeć na wystawie w spichlerzu z Bidzin w Parku Etnograficznym Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, która będzie otwarta dla zwiedzających do 15 października (po uprzednim zgłoszeniu w recepcji).

Wyniki konkursu „Fotoszopa. Krajobraz w spadku”

I MIEJSCE: Marcin Myśliwiec „Błażkowa 126” (seria zdjęć)
II MIEJSCE: Kamila Szymczyk „Zagubiona perła”
III MIEJSCE: Przemysław Sroka „Krowa”

Wyróżnienia:

Joanna Bąk „Poranek”
Mirosław Błaszczyk „Wyspy”
Monika Bober, Daniel Kosiński „Droga” (seria zdjęć)
Michał Krawiec „Przy drodze”
Karolina Szyszka „Pod pierzyną czasu”
Krzysztof Wacławiec „Kościół w Chwałowicach”, „Krzyż w polu”
Katarzyna Warańska „Przydrożne kapliczki”, „Uliczny grajek”
Karma Fryc „Okolice osady Prusewo”, „Okolica Kazimierza Dolnego”, „Okolice wsi Brzyno”
Martyna Stapińska „Strażnik”

1sroka.jpg
blazkowa1.jpg
blazkowa2.jpg
blazkowa3.jpg
ZH1.jpg