"Kultura wsi. Moja kultura" - edycja druga

W roku szkolnym 2017/2018 zorganizowaliśmy drugą edycję konkursu „Kultura wsi. Moja kultura”. Zapraszaliśmy do udziału wszystkich uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych! Konkurs odbył się pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego.

Znów dowiadywaliśmy się, co dla młodych mieszkańców województwa podkarpackiego jest ważne w kulturze wsi i małych miasteczek. Patrzyliśmy na świat ich oczami, poznaliśmy ludzi i miejsca w ich najbliższym otoczeniu.

W konkursie mogli wziąć udział indywidualni uczniowie lub zespoły składające się maksymalnie z trzech osób z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Ich zadaniem było przygotowanie prezentacji multimedialnej, reportażu radiowego, eseju, cyklu zdjęć lub filmu dokumentalnego. W tej edycji zaproponowaliśmy uczestnikom trzy tematy: "Ze starego albumu", "Bez tego człowieka ta wieś nie byłaby taka sama" i "Moje miejsce".

Najlepsze prace zostały nagrodzone. Ich autorzy otrzymali nagrody rzeczowe. Razem ze swoimi klasami wzięli również udział w wycieczce do skansenu w Kolbuszowej. Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród odbyło się 3 czerwca 2018 roku w Kolbuszowej, podczas Prezentacji Twórczości Ludowej Lasowiaków i Rzeszowiaków, jednej z największych imprez folklorystycznych w województwie podkarpackim.

Pierwsza edycja konkursu spotkała się z dobrym odzewem – w przygotowanie prac zaangażowało się kilkadziesiąt osób. Uczniowie mieli okazję poznać dziedzictwo kulturowe i historyczne regionu, a nasze Muzeum – pozyskać ciekawe materiały zebrane i przygotowane przez badaczy z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Mamy nadzieję, że druga odsłona konkursu będzie co najmniej w równym stopniu udana i przyczyni się do rozwoju świadomości bogatej kultury województwa podkarpackiego.

Na zgłoszenia czekamy do 30 kwietnia 2018 roku.

Patronat honorowy:

 

Patronat medialny:

TVP3 Rzeszów Polskie Radio Rzeszów

Pobierz regulamin konkursu w formacie PDF

Pobierz formularz zgłoszeniowy w formacie PDF