Lepienie i szkliwienie – warsztaty

Z radością braliście udział w dwudniowych warsztatach tradycyjnej ceramiki użytkowej i artystycznej. Oba spotkania poprowadziła Anna Kupczyk.

Pierwsza część odbyła się 9 października 2021 r. między godz. 10.00 a 13.00. Tego dnia artystka opowiedziała o różnych rodzajach mas ceramicznych, ich składzie i właściwościach, a także o procesie wypalania ceramiki w piecu. Uczestnicy własnoręcznie ulepili kubki, miseczki czy doniczki metodą wygniatania lub budowania z wałków. Przygotowane naczynia przez następne dni suszyły się i zostały przez garncarkę wypalone.

Na kolejnym spotkaniu, które odbyło się 23 października 2021 r. między godz. 10.00 a 11.00, warsztatowicze uczyli się szkliwienia. Wcześniej przez siebie ulepione, a następnie wypalone naczynia pokryli szkliwem za pomocą pędzla lub metodą zanurzania i polewania. Ozdobione naczynia zostały wypalone po raz kolejny i – gotowe – oddane w ręce adeptów sztuki ceramicznej.

Koszt dwóch spotkań to 105 zł/os. Opłatę należy uiścić w całości 9 października 2021 r. Muzeum zapewnia wszystkie potrzebne materiały, narzędzia oraz wypał naczyń.

Zapisy: tel. 669 001 223 lub 17 227 10 71, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Liczba miejsc jest ograniczona.