Odpust na św. Marka

W niedzielę, 23 kwietnia Muzeum zaprasza na świętowanie odpustu w zabytkowym kościele pw. św. Marka Ewangelisty.

Dziewiętnastowieczna świątynia została przeniesiona na teren parku etnograficznego z Rzochowa. Jej historia jest bardzo bogata, a wyposażenie niezwykłe. Warto więc przybyć do skansenu, obejrzeć zabytek i uczcić patrona, któremu jest powierzona.

Tego dnia zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z procesją wokół kościoła z udziałem wiernych, zaproszonych gości, Straży Grobowej z Kolbuszowej Górnej i Kół Gospodyń Wiejskich. Oprawę muzyczną przygotuje i wykona młodzież z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Kolbuszowej. Po zakończeniu Mszy św. zostanie zaprezentowany krótki recital młodych artystów.

Tradycyjnie odbędzie się także kiermasz kuchni regionalnej, a przy bramie kościelnej i w sektorze wstępnym ustawione będą kramy odpustowe, przy których turyści kupią słodycze, zabawki drewniane, rzeźby sakralne, ikony czy obrazy.

Oto szczegółowy plan dnia:

godz. 14.00 – uroczysta Msza św. z procesją i recitalem młodych muzyków – kościół pw. św. Marka Ewangelisty
godz. 12.00 – 18.00 – kramy odpustowe – przed bramą kościelną oraz w sektorze wstępnym
godz. 12.00 – 18.00 – kiermasz potraw regionalnych przygotowanych przez KGW z Kamionki – w szkole z Trzebosi

Tego dnia cena biletu wstępu do skansenu wynosi 2 zł.

Zapraszamy!