Fredrowskie rezonanse

Rok 2023 zakończymy wydarzeniem z cyklu „Echa i rezonanse”. 17 grudnia odbędą się koncert i etiuda teatralna przygotowana z okazji roku poświęconego Aleksandrowi hrabiemu Fredrze. Zapraszamy!

„Przyrzekamy na kobiety stałość niewzruszoną…”, że będzie to niezapomniany wieczór! Taką solenną obietnicę mogą złożyć pracownicy naszego Muzeum, którzy w niedzielę wystawią etiudę teatralną opartą o tekst „Ślubów panieńskich” Aleksandra Fredry. To wydarzenie ze świata literatury wkomponowane zostanie między dwie części koncertu, który da na skrzypcach Sylwia Gołębiowska.

Oto utwory, które artystka wykona podczas dwóch odsłon występu:

• Ástor Piazzolla – Chiquilin de Bachin (tango)
  • Edvard Grieg – Taniec Anitry
  • Antonin Dvorak – Humoresque
  • Fritz Kreisler – Liebeslied
  • Consuelo Velázquez – Besame mucho
  • Ástor Piazzolla – Adios Nonino (tango)
  • Manuel de Falla – Taniec hiszpański
  • Miroslav Skoryk – Taniec hiszpański

Do późnobarokowych przestrzeni dworu z Brzezin zapraszamy na godz. 16.00. Wstęp: 15 zł/os. Od godz. 15.30 będzie otwarty parking przy spichlerzu z Bidzin (brama nr 2). Bilety do nabycia w kasie w budynku recepcji. W dniu koncertu także od godz. 15.30 w dworze z Brzezin. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc zachęcamy do kontaktu telefonicznego i rezerwacji! Do zobaczenia!

***

Sylwia Gołębiowska – skrzypaczka, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Była uczestniczką kursów muzycznych w Łańcucie i Kołobrzegu, członkiem Akademii Orkiestrowej Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu (2020/2021) oraz projektu orkiestrowego International Lutosławski Youth Orchestra w Szczecinie (2019). Koncertowała w kraju, w orkiestrze Filharmonii Gorzowskiej, Filharmonii Podkarpackiej, w ramach projektu Heroes Orchestra oraz za granicą: w Czechach, Niemczech, Francji, Macedonii i Czarnogórze. Obecnie jest muzykiem Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej oraz nauczycielem gry na skrzypcach w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu i w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Kolbuszowej. Wykonuje szeroko pojętą muzykę klasyczną oraz – jako skrzypaczka zespołu Hudacy – muzykę karpacką.