Po Nocy Muzeów

Wystawa muzealnych prac Olgi Bardan, spektakl telewizyjny Wojciecha Smarzowskiego i koncert zespołu Łubu-Dubu złożyły się na program wiosennej Nocy Muzeów.

W spichlerzu z Bidzin na ekspozycji znalazły się plakaty, wydawnictwa książkowe, zaproszenia, bilety, foldery, kartki świąteczne, a także inne materiały graficzne, które w latach 2009-2015 zaprojektowała dla Muzeum Olga Bardan. Oryginalność i specyfika jej warsztatu sprawiły, że prace Olgi stały się rozpoznawalne i doceniane zarówno przez zwiedzających skansen, jak i ludzi związanych z kulturą i sztuką. Dwie z nich trafiły na Międzynarodowe Biennale Plakatu, co jest wyrazem wielkiego uznania przez wybitnych plakacistów.

Kolejnym punktem programu była projekcja gęstego od zdarzeń i emocji spektaklu Teatru Telewizji „Kuracja” (2001) w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Ta nagrodzona Grand Prix na Festiwalu „Dwa Teatry” w Sopocie adaptacja powieści Jacka Głębskiego jest zapisem pewnego przewrotnego eksperymentu, w którym bierze udział młody lekarz psychiatra. Publiczność nie miała wątpliwości, że obejrzała spektakl wybitny.

Na zakończenie wystąpił zespół Łubu-Dubu, który gra folkowego rocka. Młodzi artyści porwali skansenowską publiczność m.in. pięknymi interpretacjami znanych utworów muzyki ludowej. Zresztą, obejrzyjcie sami!

Poniżej fotorelacja z Nocy Muzeów autorstwa Jana Mazurkiewicza.