wydarzenia

Moda na Lasowiaka

8 października kolejne warsztaty z cyklu „Rodzinne południe w skansenie”. Tym razem poświęcone będą modzie lasowiackiej.

Kiedyś nie było stylistów i projektantów mody, a jednak powstawały piękne wzory i kroje. Ludzie na wsi ubierali się na co dzień i od święta w tradycyjne kiecki i portki. Kobiety przyozdabiały je haftem lasowiackim.

W sobotę, 8 października, będzie można przymierzyć dawne stroje wiejskie, wykonać samodzielnie haft i przyjrzeć się modzie wiejskiej. Kto wie, może uczestnicy zainspirują się strojem Lasowiaka i zaprojektują coś oryginalnego, co stanie się światowym trendem w modzie!

Zapraszamy małych i dużych na zajęcia pn. „Kiecki w malowanej skrzyni…”. Uwaga! Październikowe warsztaty odbędą się w godz. 12-14.

Koszt udziału: 10 zł bilet indywidualny, 15 zł bilet dla rodzica z dzieckiem, 20 zł bilet dla rodziców z dziećmi. Zapisy pod numerem telefonu: 17 227 12 96, lub mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

DSC_2944.jpg
DSC_2950.jpg
DSC_2967.jpg
DSC_2983.jpg
DSC_2985.jpg

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz