wydarzenia

Co niedzielę w zagrodzie (23 lipca)

Co niedzielę w zagrodzie między 12.00 a 18.00

W czwartą niedzielę letniego cyklu spotkań w skansenie (23 lipca, 12.00 – 18.00) mamy nadzieję przyciągnąć Was drewnianymi rzeźbami i zabawkami oraz glinianymi naczyniami.

Pan Stanisław Kocoń z Dębicy przedstawi zwiedzającym swoje rzeźby w drewnie, opowie o warsztacie, materiałach, tematyce, która go interesuje wszystkim, którzy będą mieli ochotę pytać. Pan Jan Dudziak z Brzózy Stadnickiej, którego materiałem pracy także jest drewno, zaczaruje swoimi wyrobami dzieci. Rodzime, tradycyjne, drewniane zabawki są bowiem tak samo (o ile nie bardziej) zajmujące i kolorowe, jak te nowoczesne, produkowane masowo na dalekim kontynencie. O naturalnych, ekologicznych i zdrowych naczyniach glinianych opowiedzą nam państwo Andrzej i  Barbara Plizgowie z Pogwizdowa. Warto posłuchać, a może nawet usiąść przy kole i spróbować własnych sił!

Potrawy regionalne, którym naprawdę nie można się oprzeć, będą serwowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Cmolasu.

Tego dnia będzie otwarty kościół z Rzochowa i spichlerz z Bidzin, w którym można podziwiać zachwycające obrazy Wojciecha Trzyny. Udostępnimy dla zwiedzających także zagrodę z Jeziórka. Można wejść i podejrzeć, jak dawniej się mieszkało – pod strzechą, na klepisku, przy piecu...

Bilety wstępu do skansenu kosztują 12 zł, 9 zł – bilet ulgowy, 34 zł – bilet rodzinny, dzieci do 7 lat – bezpłatnie.
Szczegółowy plan na letnie niedziele w skansenie można zobaczyć tutaj.