Dzień Wolnej Sztuki 2018

Dzień Wolnej Sztuki w skansenie - wystawa

21 kwietnia w spichlerzu z Bidzin w samo południe rozpocznie się powolne smakowanie dzieł sztuki fotograficznej. Przewidujemy także specjalne atrakcje dla najmłodszych!

Wraz z muzealnikami z "Jadernówki" – Oddziału Fotograficznego Muzeum Regionalnego SCK w Mielcu oraz członkami Fundacji "Aparat Caffe" i Fundacji Rzeszowskiej przygotowaliśmy dla Was pięć eksponatów, które od godz. 12.00 będzie można bez pośpiechu oglądać i poznawać ich historię.

Posłuchacie opowieści o portrecie małżonków (monidle), fotografii rodziny, która niegdyś mieszkała w jednej z chałup przeniesionych do skansenu, a także o zdjęciu przedstawiającym rodzinę żydowską. Specjaliści z „Jadernówki” opowiedzą o aparacie wielkoformatowym Reisekamera oraz latarni magicznej. Ta część pięcioelementowej wystawy będzie z pewnością najciekawsza dla najmłodszych, bowiem muzealnicy z Mielca przygotowali dla dzieci specjalny pokaz z tego zabytkowego projektora zwanego też czasem latarnią czarnoksięską… Na koniec w małym kinie zaaranżowanym specjalnie na tę okazję zostanie wyświetlony film „Rzeszowskie Janusze”.

Plan Dnia Wolnej Sztuki:

12.00 – spotkanie z pięcioma eksponatami
14.00 – 15.30 – zajęcia dla dzieci: pokaz latarni magicznej („Jadernówka”)
15.30 – pokaz filmu „Rzeszowskie Janusze” (Fundacja Rzeszowska; czas trwania ok. 45 min.)

Wydarzeniu towarzyszy wystawa fotograficzna „Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach”.

Tego dnia wstęp do skansenu wynosi 1zł.