wydarzenia

Warsztaty wycinanki żydowskiej

8 września zapraszamy na warsztaty wykonywania tradycyjnych wycinanek żydowskich. Zajęcia poprowadzi Anna Małecka-Beiersdorf.

Tradycyjna wycinanka była sztuką niezwykle popularną wśród Żydów, po wojnie rozkwitła znów w Izraelu i USA. W Polsce tradycję wycinanki żydowskiej wskrzesiła na początku lat 90. Anna Małecka-Beiersdorf – etnografka i artystka inspirująca się sztuką ludową. To właśnie ona podzieli się z uczestnikami warsztatów w kolbuszowskim Parku Etnograficznym wiedzą i umiejętnościami gromadzonymi od lat. Na zajęciach będą mogli zapoznać się z historią wycinanki, poznać jej rodzaje, symbolikę, a przede wszystkim technikę wycinania. Każdy z uczestników będzie mógł zaprojektować i wykonać  własną pracę.

Na warsztaty, które odbędą się między godz. 11.00 a 13.00 w sali warsztatowej w szkole z Trzebosi, zapraszamy dorosłych i młodzież (powyżej 12 roku życia).

Koszt: 40 zł/os. Muzeum zapewnia wszystkie materiały.

Zgłoszenia: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , tel. 17 227 12 96

Ciekawy artykuł dotyczący tego rodzaju wycinanek znajdziesz tutaj.

img217.jpg
img226.jpg
img229.jpg
img230.jpg
img236.jpg