aktualności

Gry terenowe w skansenie

Zwiedzanie parku etnograficznego w Kolbuszowej to potężny zastrzyk doświadczeń: ogrom wiedzy o architekturze, historii, kulturze, obyczajach Lasowiaków i Rzeszowiaków, nagromadzenie przepięknych widoków, ciekawych dźwięków i niezwykłych zapachów, przyjemny wysiłek porządnego spaceru…

Tyle pozytywnych bodźców warto uporządkować. W tym celu pracownicy skansenu przygotowali trzy gry terenowe dla młodszych i nieco starszych turystów, aby prócz ogólnego pozytywnego wrażenia pozostała pamiątka w postaci zbioru cennych wiadomości związanych z konkretną dziedziną życia dawnej wsi oraz elegancko zaprojektowanej karty.

Gra „W koło Macieju” została przeznaczona dla przedszkolaków. Motywem przewodnim jest podstawowa figura geometryczna, a jej idealny kształt prowadzi najmłodszych przez skansenowskie ścieżki, raz po raz stawiając przed nimi zadanie do wykonania. Z pomocą dorosłych opiekunów kilkulatkowie mają szansę poćwiczyć uważność i przeżyć prawdziwą przygodę! Spacer z grą można odbyć od kwietnia do października.

Gry dla młodzieży szkolnej i dorosłych dotyczą architektury regionalnej i młynarskiego rzemiosła. Plansza zatytułowana „Wielka tarapata, dziurawa w deszcz chata” to zestaw łamigłówek, rebusów, i krzyżówek, które można rozwiązać tylko, jeśli jest się bystrym obserwatorem lasowiackich i rzeszowskich ciekawostek architektonicznych. Gra „Kawałek chleba nie spadnie z nieba…” prowadzi ścieżką pełną zagadek dotyczących sposobów przechowywania, przetwarzania i mielenia zboża oraz narzędzi do tego służących. 

Zapraszamy więc do niestandardowego zwiedzania skansenu – z wyjątkowym przewodnikiem w postaci mapy i karty z zadaniami. 

Powodzenia!

Koszty:
„W koło Macieju” – 10 zł
„Wielka tarapata, dziurawa w deszcz chata” – 7 zł
„Kawałek chleba nie spadnie z nieba…” – 7 zł

1-Gra-terenowa_23_07_21m.jpg
2-Gra-terenowa_23_07_212m.jpg
3-Gra-terenowa_23_07_214m.jpg
4-Gra-terenowa_23_07_215m.jpg
5-Gra-terenowa_23_07_216m.jpg
6-Gra-terenowa_23_07_213m.jpg