wydarzenia

Pszczele święto

8 sierpnia w całej Polsce w różny sposób organizowane jest święto owadów, od których zależy równowaga w całym ekosystemie. Obchodzimy je także w skansenie.

Od godz. 10.00 do 15.00 będziemy grać w grę terenową. Udział w niej można wziąć indywidualnie bądź drużynowo. Do rozwiązania będzie prowadzić osiem punktów tematycznych związanych ze światem owadów zapylających. Uczestnicy wyruszą z budynku kasy (dworek z Sędziszowa Małopolskiego) do punktu oznaczonego numerem 1, przejdą kolejno aż do punktu nr 8 znajdującego się w szkole z Trzebosi. W każdym z tych ośmiu miejsc po wykonaniu zadania zdobywa się słowo. Wszystkie posłużą do wypełnienia krzyżówki zamieszczonej na końcu Karty Wędrówki i odczytania hasła finałowego.

Od godz. 11.00 do 14.00 przygotowaliśmy spotkanie z pszczelarzem – poznacie podstawowy sprzęt pszczelarski, wykonacie świecę z węzy i odlewaną z formy.

Atrakcje te zapewnią zaprzyjaźnieni pszczelarze z pasieki „Maciejka” z Mielca. Impreza organizowana jest w ramach akcji społecznej „Pomagamy pszczołom”.

Wstęp do skansenu w poniedziałki jest bezpłatny. Zapraszamy!