Formy zwiedzania

Dostępne formy zwiedzania:

 • bez przewodnika – taka forma zwiedzania daje możliwość oglądania od kwietnia do października wnętrz wybranych obiektów: młyna z Żołyni Dolnej, wiatraków z Rudy, Padwi oraz Trzęsówki, a także wystaw w domu z Żołyni, w stodole z Glin Małych oraz w spichlerzu z Bidzin. Pozostałe wnętrza możecie obejrzeć, patrząc przez okna oraz osłony w drzwiach. Od listopada do marca wnętrza wszystkich obiektów można oglądać wyłącznie przez okna.

  Jeżeli zdecydujecie się wybrać tę opcję, skorzystajcie z naszych źródeł informacji, które urozmaicą Wasz spacer po skansenie:

 • z przewodnikiem – po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym – prosimy dzwonić pod nr tel. 669 001 223 lub 17 227 10 71. Opłata wynosi 80 zł, natomiast koszt oprowadzania w języku angielskim – 100 zł
 • z grą terenową (opis zabaw znajdziesz tutaj)
  • „W koło Macieju” – 10 zł (gra dla przedszkolaków)
  • „Wielka tarapata, dziurawa w deszcz chata” – 7 zł (gra dla dzieci w wieku szkolnym i dorosłych)
  • „Kawałek chleba nie spadnie z nieba…” – 7 zł (gra dla dzieci w wieku szkolnym i dorosłych)

Grupy oprowadzane przez przewodnika mogą liczyć maksymalnie 25 osób.
W dni powszednie (kwiecień-październik) ostatnie wejście z grupą na teren skansenu musi nastąpić do godziny 14.00, w soboty, niedziele i święta do godz. 16.00, natomiast od listopada do marca do godz. 14.00.

Zachowanie

Przypominamy, że w parku nie wolno śmiecić oraz zrywać wszelkiej roślinności, zwłaszcza kwiatów i owoców w przydomowych ogródkach i sadach. Obowiązuje również zakaz wstępu do lasu oraz na tereny upraw polowych – dozwolone jest poruszanie się tylko wyznaczonymi traktami.

Zapoznaj się z regulaminem zwiedzania!