Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej
ul. Kościuszki 6, 36-100 Kolbuszowa

tel. 17 227 12 96

Biblioteka czynna: poniedziałek-piątek  8.00-15.00

Nasz księgozbiór liczy ponad 9 tys. woluminów. Znajdziesz tu współczesną literaturę popularnonaukową i naukową, a także czasopisma z różnych dziedzin nauki,  zwłaszcza etnografii, etnologii, historii, sztuki, architektury oraz wydawnictwa regionalne (galiciana i resoviana). Mamy również interesującą prasę rolniczą z przełomu XIX i XX wieku oraz zbiór periodyków dotyczących pożarnictwa.

W Muzeum posiadamy cenne starodruki i bogaty zbiór druków dziewiętnastowiecznych, które ze względu na szeroką tematykę są bezcenne dla współczesnego badacza!

Drodzy Czytelnicy!

Uprzejmie informujemy, że Biblioteka oraz Archiwum Naukowe MKL ze względu na rekomendacje Biblioteki Narodowej pozostają nadal niedostępne. Informacji na temat księgozbioru oraz zasobów archiwalnych udzielamy telefonicznie lub e-mailowo (tel. 17 22 712 96, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ) od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30.

Zachęcamy do korzystania z wybranych zasobów archiwum cyfrowego.

Za wszelkie utrudnienia serdecznie przepraszamy.

regulamin korzystania ze zbiorów [PDF]